“Celal Yılmaz Türkü Gecesi” son yılların en önemli gösterisi haline geldi.

17.03.2016

     Türk Halk Müziği Koro Şefi, bağlama ve müzik öğretmeni Celâl Yılmaz’ın 6 Ocak 2004 yılından beri hazırladığı ve yönettiği, Bakırköylü İşadamları Derneği BİAD’ın verdiği destek ile BİAD Gösteri Merkezi’nde yapılan Türkü gecesi, son dönemlerin en iyi gösterisi haline geldi ve sanatseverlerden büyük beğeni kazandı. Bundan önce BASAD’ta yapılan Aralık 2015 türkü gecesinde ise salonda ayakta yer olmadığı gibi BASAD bahçesinde de çok büyük bir yığılma olmuştu. BASAD lı yetkililer, şimdiye kadar BASAD’ta bu kadar kalabalığın hiç olmadığını, bu durumunda ilk kez yaşandığını belirtmişlerdir. Yusuf Sakıcı, Sebahattin Aytaş, Celal Yılmaz, Azmi Küçük’ten oluşan bağlama grubuna Nevzat Mutlu, Serkan Kılıç’ın katılımı ile bağlama gurubu daha da güçlenmiş oldu.

   Türkü Gecesi  Celal Yılmaz’ın 30 Ocak 2016 günü kaybettiğimiz Bakırköylü Sanatçılar derneği (BASAD) ‘ın Denetleme ve Tiyatro Kurulu Başkanı folklorcu - tiyatrocu Oral Tangüner’ün anısına yaptığı konuşma ile başladı. Celâl Yılmaz yaptığı konuşmada merhum Oral Tangüner’in kültür sanatla ilgili görüşlerini açıkladıktan sonra Türkü Gecesi’nin BİAD Gösteri salonunda yapılmasına büyük destek veren Bakırköy İşadamları Derneği BİAD Başkanı Salim Yılmaz ve yönetim kurulu ile BİAD’ın sosyal etkinliklerle ilgili sorumlusu ve Bakırköy Yedi Bölge Türk Halk Müziği sorumlusu Dursun Erbay’a teşekkür etti. Türkü gecesinin amaçları hakkında da bilgiler verdi. Konuşma sonunda türkü gecesi başladı.

    Türkü gecesine gelen sanatseverler hep beraber söyledikleri yurdumuzun değişik bölgelerindeki türkülerle duygularını yaşadılar. Solo yapan sanatseverler ise yorumları ile sanki profesyonel sanatçılar kadar kendilerini izleyenlere hayranlıkla izlettiler. Bu gecede tüm türkü severler yurdumuzun her bölgesini, kültürel zenginliklerini, duygularını yaşadılar, türkülerimizle baş başa kaldılar.

    Türkü gecesine çok sayıda sivil toplum kuruluşu yöneticisi, üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

  Türkü gecesine türkülerimizi seven tüm sanatseverler ücretsiz olarak katılmakta ve davet edilmektedir. Bu güzellikleri yaşamak isteyen tüm sanatseverler gelebilmektedir. Türkü gecesi her ayın ilk Çarşamba akşamı 19.30 – 22.00 saatleri arasında Bakırköy İşadamları Derneği Gösteri Salonu’nda yapılmaktadır. 

 

                                      BESTELERİNİZ NOTAYA ALINIR VE NOTALARINIZ MATBU YAZILIR :

         Siz beste yapıyorsunuz fakat bu bestelerinizin notaya alınmasını istiyorsunuz. Bestenizin notasını en doğru şekilde yazıp, o notaları da matbu yazılmış olarak veriyorum.

         Elinizdeki notaların matbu şekilde düzgün bir biçimde yazılmasını istiyorsanız, hatasız bir biçimde notalarınızı yazıyorum.

         Notaya aldığım ve metbu yazdığım notaların örneklerini görmek için “Notalar” menüsünü tıklayarak notaları görebilirsiniz.