Celâl Yılmaz Türkü Gecesi 5 Kasım 2017 Bakırköy Altan Erbulak Kültür Merkezinde.

     “Celâl Yılmaz Türkü Gecesi”,  5 Kasım 2017 pazar günü (her ayın ilk pazar günleri)  Bakırköy Altan Erbulak Kültür Merkezi’nde. Ücretsiz.

      Türkülerimizi hep beraber söylüyoruz.

     Türk Halk Müziği Koro Şefi, bağlama ve müzik öğretmeni Celâl Yılmaz’ın 6 Ocak 2004 yılından beri hazırladığı ve yönettiği, her ayın ilk Pazar günleri yapılan ve geleneksel hale gelen türkü gecesi, 5 Kasım 2017 günü İncirli-Bakırköy yolu üzerinde Dikilitaş’ta bulunan Altan Erbulak Kültür Merkezi’nde yapılacaktır. Tüm türkü severler, sanatseverler davetlidir.

Türkü gecesinin en önemli özelliği, gelenler türküleri dinlemekten ziyade, söylemeye veya çalmaya gelmeleridir. Bu gecede yine tüm türkü severler yurdumuzun her bölgesini, kültürel zenginliklerini, duygularını yansıtan türkülerimizle baş başa kalacaktır.

     Türkü gecesi ücretsiz olup, tüm türkü severler davetlidir. Türkü gecesine ailece, arkadaşlarınızla, grupça güvenle gelebileceğiniz kaliteli düzeyli bir ortam.

     Türk halk müziği aletini ustaca kullanan sanatseverler sazları ile beklenmektedir.

     Etkinlik günleri : 5 Kasım / 3 Aralık 2017 / 7 Ocak 2018 / 4 Şubat / 4 Mart / 1 Nisan / 6 Mayıs 2018 Pazar günleri.

     Saat : 19.30 – 22.30

    Adres : ALTAN ERBULAK KÜLTÜR MERKEZİ : İncirli Cad. Kartaltepe Mah. Sayfiye Sk. No:2 Dikilitaş- Bakırköy. ( İncirli Durağından Bakırköy’e doğru gelince ikinci durak Dikilitaş durağında. Devlet hastanesinede aynı duraktan gidiliyor. Durağın yakınında bulunan tarihi dikilitaş’ın yanına gelin. Tam karşısında yani İncirli-Bakırköy yolu üstünde Oğuz Kağan Koleji var. Kolejin yanındaki sokağa girin. Kolejin arkasındaki üçüncü bina. Kültür merkezi sokağın sol tarafında)

Facebook Grubu : Celal Yılmaz Türkü Gecesi

https://www.facebook.com/groups/cyturkugecesi/?fref=ts

 

            Koromuz : Bakırköy Yedi Bölge Türk Halk Müziği Korosu.

https://www.facebook.com/groups/celalyilmazkorosu/?fref=ts

 

Facebook  : Bağlamakursu Net Celal Yılmaz

https://www.facebook.com/baglamakursunet.celalyilmaz/?fref=ts

 

Web Sayfası  : www.baglamakursu.net

              Cep : (0.505) 411 88 90

 

                                              BESTELERİNİZ NOTAYA ALINIR VE NOTALARINIZ MATBU YAZILIR :

         Siz beste yapıyorsunuz fakat bu bestelerinizin notaya alınmasını istiyorsunuz. Bestenizin notasını en doğru şekilde yazıp, o notaları da matbu yazılmış olarak veriyorum.

         Elinizdeki notaların matbu şekilde düzgün bir biçimde yazılmasını istiyorsanız, hatasız bir biçimde notalarınızı yazıyorum.

         Notaya aldığım ve metbu yazdığım notaların örneklerini görmek için “Notalar” menüsünü tıklayarak notaları görebilirsiniz.