Celâl Yılmaz Türkü Gecesi, her ayın ilk cumartesi akşamları Ataköy Tarık Akan Konferans Salonu’nda.


“Celâl Yılmaz Türkü Gecesi”, (her ayın ilk cumartesi günleri) (4 Şubat/4 Mart/1 Nisan/6 Mayıs/3 Haziran 2023), saat 19.00 – 22.30 arası Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Konferans Salonu’nda. Ücretsiz.

Türk Halk Müziği Koro Şefi, bağlama ve müzik öğretmeni Celâl Yılmaz’ın 6 Ocak 2004 yılından beri hazırladığı ve yönettiği, her ayın ilk cumartesi günleri (4 Şubat/4 Mart/1 Nisan/6 Mayıs/3 Haziran 2023) yapılan ve geleneksel hale gelen türkü gecesi, Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Konferans Salonu’nda yapılacaktır. Tüm türkü severler, sanatseverler davetlidir.

Türkü gecesinin en önemli özelliği, gelenler türküleri dinlemekten ziyade, söylemeye veya çalmaya gelmeleridir. Bu gecede yine tüm türkü severler yurdumuzun her bölgesini, kültürel zenginliklerini, duygularını yansıtan türkülerimizle baş başa kalacaktır.

Türkü gecesi ücretsiz olup, tüm türkü severler davetlidir. Türkü gecesine ailece, arkadaşlarınızla, grupça güvenle gelebileceğiniz kaliteli düzeyli bir ortam.

Türk halk müziği aletini ustaca kullanan sanatseverler sazları ile beklenmektedir.

 Etkinlik günleri : 4 Şubat / 4 Mart / 1 Nisan / 6 Mayıs / 3 Haziran 2023.     Saat : 19.00 – 22.30

Adres : BAKIRKÖY BELEDİYESİ TARIK AKAN KÜLTÜR MERKEZİ : Ataköy 2-5-6., Kilitbahir Sk. 5 A, 34158 Bakırköy/İstanbul) (Marmaray Ataköy Tren İstasyonu’nda inilecek.  Tren istasyonunun hemen yanında. Tren yolu Şirinevler tarafında100 adım yani bir tren boyu yürüme mesafesinde.)

                          Facebook Grubu : Celal Yılmaz Türkü Gecesi

              https://www.facebook.com/groups/cyturkugecesi/?fref=ts

              Koromuz : Bakırköy Yedi Bölge Türk Halk Müziği Korosu.

          https://www.facebook.com/groups/celalyilmazkorosu/?fref=ts

 

Facebook            : Bağlamakursu Net Celal Yılmaz

https://www.facebook.com/baglamakursunet.celalyilmaz/?fref=ts

 

Web Sayfası       : www.baglamakursu.net