Folklor Kurumu Başkanlığına büyük bir oy farkı ile Nabey Önder seçildi.


     4 Kasım 2018 Pazar günü Okmeydanı Perpa Ticaret Merkezi’nde yapılan Folklor Kurumu olağan genel kongresinde yapılan seçimlerde Nabey Önder büyük bir oy farkı ile Folklor Kurumu Başkanı seçildi. Başkanlık seçiminin belli olmasından sonra seçimde yeterli oy alamayan Gürhan Ozanoğlu’nun kendi gurubu ve taraftarlarıyla genel sekreter, genel muhasip ve yönetim kurulu seçimlerini beklemeden salondan ayrılması diğer gelen üyelerin dikkatlerini çekti ve üyeler arasında kınandı.

         Diğer seçimlerde oy kullanma tamamlanınca, sonuçlar belli olana kadar eski yöneticiler ve üyeler konuşmalarını yaptılar. Konuşmalarda en çok dikkat çekende Folklor Kurumu’na gelişinin 50. Yılı nedeniyle Celâl Yılmaz’ın oldu. Celâl Yılmaz kendisinin 50 yıllık Folklor kurumu yaşamında Folklor Kurumu’na çok emekler verdiğini fakat son dönem yönetimlerince kendisine hiç ilgi gösterilmediği gibi kendisine yapılan saygısızlıklardan kısaca bahsetti. O sırada eski yönetim kurulunda olan Ömer Bayram, bu konuşmaya onu yapanların şu anda burada olmadığını, burada olmadıkları içinde konuşmanın yapılmamasını çok şiddetli tepki gösterdi. Buna sinirlenen Celâl Yılmaz’da “o zaman başkanlık seçiminin belli olmasından sonra gitmeselerdi” diyerek aynı şiddetle tepkisini dile getirdi. Celâl Yılmaz’ın tepkisinden sonra Ömer Bayram kürsüden indi.

        Yapılan seçimlerde şu sonuçlar alındı. Başkan : Nabey Önder. Genel Sekreter : Remzi Yüzbaşıoğlu. Genel Muhasip : Muammer İskender. Yönetim Kurulu Üyeleri : Kemal Şulekoğlu, Şevki Aksoy, Selma Çopur, Birol Ölmez, Filiz Reçber, Deniz Sarıçayır.


Facebookta paylaş