Günümüzün en iyi müzikal etkinliği olan Celal Yılmaz Türkü Gecesi’nin 3 ocak 2019 türkü gecesi onur konuk sanatçısı Salih Turhan.


     Türk halk müziğimizi ve kültürümüzü halkımıza sevdirmek, benimsetmek amacıyla, Ocak 2004 yılından beri hiç aksamadan devam eden ve her ayın ilk Perşembe günleri yapılan Celal Yılmaz Türkü Gecesi, bu ay 3 Ocak 2019 perşembe akşamı yapıldı.

   Celâl Yılmaz Türkü gecesi, sanatsever halkımızın ilgisi nedeniyle Türkiye’de bir ilki yaşamaktadır. Türkiye’de aksaksız olarak 15 yıldır (Ocak 2004) her ay devam eden böyle bir ikinci etkinlik yok. Bu yönü ile sanat dünyasında büyük yer edinen "Celal Yılmaz Türkü Geceleri" Türkiye'de bir ilk. Her zaman olduğu gibi, türkü gecelerinin üst düzey bir etkinlik haline gelmesini sağlayan ve bu geceleri renklendiren, katkıda bulunan çok değerli izleyicilerimize, sazları ve sesleri türkü gecesine destek veren dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Türkü gecesine gelen sanatseverler türküleri dinlemek için değil, hep beraber söylemek için gelmektedirler.

           3 OCAK 2019 TÜRKÜ GECESİNİN ONUR KONUĞU, KÜLTÜR BAKANLIĞI DEVLET THM KOROSU SOLİST SANATÇISI, FOLKLOR ARAŞTIRMACISI  SALİH TURHAN’DI.

        Celâl Yılmaz Türkü Gecesi 3 Ocak 2019 etkinliğinin en önemli bölümü de, gerçekten de Türk halk müziği, folklor dünyasının çok değerli araştırmacısı ve solisti Salih Turhan’ın onur konuğu olarak geceye katılmasıydı. Programını sunarken izleyicilerle olan diyaloğu başlı başına bir güzellik, aydınlatıcı konuşmaları, folklor ve halk müziği ile ilgili bilgiler sunması, izleyicilerin tüm sorularını yanıtlaması ve söylediği türkülerle izleyicilerin büyük taktirini kazandı. Katkınız için çok teşekkürler Salih Turhan…

     Türkü gecesinin en önemli isimleri de bağlama gurubundaki arkadaşlarımız. Hepsi amatör ruhla halk müziğimize katkıda bulunmak bağlamalarıyla gelip, gecenin oluşmasına katkıda bulunmaktadırlar. Bağlamalarda Sebahattin Aytaş, Azmi Küçük, Serkan Kılıç’a teşekkürler...

         Türkü gecelerinin kalıcı olması için fotoğraf çekimlerini yapan Fatma Yılmaz’a ve video çekimleri yapan Ali Aydemir’e çok teşekkür ederim.

         Fotoğraf : CELAL YILMAZ TÜRKÜ GECESİ’NİN ONUR KONUĞU SALİH TURHAN. Salih Turhan, türkülerimizle ilgili bilgiler ve yorumlarıyla türkü gecesine gelen tüm sanatseverleri büyüledi. (3 Ocak 2019)


Facebookta paylaş